Dzień Dawcy Szpiku w Mobius Studio

Dzień Dawcy Szpiku w Mobius Studio

Z wielką radością możemy podzielić się z Wami wiadomością, iż w sobotę, 26 stycznia, w godz. 12:00-18:00 w Mobius Studio odbędzie się akcja Rejestracji Potencjalnych Dawców Krwiotwórczych Komórek Macierzystych!

Czego potrzebujesz, aby zostać bohaterem?
– Mieć ukończone 18 lat i ogólnie dobry stan zdrowia,
– Poświęcić 5 minut na wypełnienie formularza i pobranie wymazu z ust!

Przyjdź 26 stycznia do Mobius Studio. Jeżeli masz wątpliwości (np. czy oddawanie szpiku boli?) wolontariusze z IFMSA-Poland Oddział Kielce odpowiedzą na wszystkie pytania.

PO CO TO ROBIMY?
W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: białaczka, czyli nowotwór krwi. Dla wielu Pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce Pacjenci, dla których nie znaleziono Dawcy wśród ponad 32 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie.
Dlaczego tak jest?
Nasz genotyp jest bardzo różnorodny. Szanse na znalezienie „bliźniaka genetycznego” są bardzo niskie. Prawdopodobieństwo wynosi 1:20 000, a w rzadkim genotypie nawet 1 do kilku milionów. Dlatego tak bardzo ważne jest to, aby jak najwięcej osób rejestrowało się jako potencjalni Dawcy.

To jak? Pomożesz? Bo możesz! Masz to w genach!

A dla JUŻ ZAREJESTROWANYCH Dawców mamy w tym dniu promocję: pokaż swoją kartę Dawcy, a wstęp na ścianę wspinaczkową Mobius i wypożyczenie sprzętu masz 50% taniej 😉